Ronaldo beson në përsëritjen e suksesit të vitit 2016

[ad_1]

Ylli i futbollit portugez, Cristiano Ronaldo, ka shfaqur optimizëm për paraqitjen e Portugalisë në Euro 2024.

Ish kampionët e vitit 2016 do të garojnë në Grupin F, ku do të përballen me Turqinë, Republikën Çeke dhe Gjeorgjinë.

“Siç e dimë të gjithë, vetëm talenti nuk mjafton për të fituar”, ka thënë Ronaldo. “Ka shumë faktorë që kontribuojnë për të fituar një turne të rëndësishëm si ky. Ne i kemi të gjithë përbërësit për të fituar, por do të marrim një hap pas ndeshjeje, duke besuar gjithmonë se mund të fitojmë. Ajo që arritëm në 2016 ishte historike, si për futbollin portugez, ashtu edhe për futbollin botëror.”

Në vitin 2016, Portugalia kishte fituar Kampionatin Evropian, një moment që mbetet i paharrueshëm për tifozët dhe vetë lojtarët. Ronaldo, i cili ishte pjesë kyçe e atij suksesi, ka thënë se shpreson që skuadra e tanishme të përsërisë atë triumf. “Unë besoj se kjo skuadër do t’u sjellë shumë gëzim tifozëve portugezë, duke filluar nga ky Kampionat Evropian”, ka thënë ai.

[ad_2]

Source link