POLITIKË

Në kërkim të kryetarit, përplasje në radhët e PD-së zyrtare, çfarë pritet që të ndodhë sot – FaxWeb

Në Partinë Demokratike që për momentin po drejtohet nga Gazmend Bardhi nuk bien dakord për mënyrën se si kjo forcë duhet të ristrukturohet pas dorëheqjeve të Lulzim Bashës dhe më…

SPORT

​Tare largohet nga Lazio pas 18 vitesh

Igli Tare nuk do të jetë më drejtori sportiv i Lazios. Në një deklaratë për televizionin italian TG1, Tare tha se e kishte marrë vendimin kohë më parë por kishte…

SHOW BIZ

Mozzik i pafat, humb qindra mijëra euro – shkaku një vizë në SHBA ‣ Neutral

Përmes rrjeteve sociale, reperi Mozzik kishte publikuar disa postera ku tregonte se do të performonte në Amerikë. Bashkë me të ishin edhe emra të njohur si Luiz Ejlli, Sinan Vllasaliu…

EKONOMI

TECH

Netflix nis masat ndaj ndarjes së fjalëkalimeve

Netflix ka filluar masat kundër ndarjes së fjalëkalimeve fillimisht në Kanada, Zelandën e Re, Portugali dhe Spanjë, duke filluar nga e mërkura. Lëvizja e fundit është pjesë e  përpjekjes së…

WhatsApp lëshon përditësimin e ri për t’i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe kur s’ka internet

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t’i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të…

SHËNDETI

Studimi i ri zbulon simptomat më të shpeshta që na ka lënë pas Covid-i i zgjatur – FaxWeb

Sëmundje pas sforcimeve, lodhje, mjegullim të vetëdijes, marramendje, simptoma gastrointestinale, palpitacione, ulje të dëshirës ose probleme seksuale, humbje të nuhatjes ose shijes, etje, kollë kronike, dhimbje gjoksi, lëvizje jonormale. Këto…

Vajza e cila u zgjua pas 20 vitesh, historia e saj mund të ndryshojë psikiatrinë – FaxWeb

Megjithëse sëmundja e saj ishte klinikisht e padallueshme nga skizofrenia, ajo gjithashtu kishte lupus një gjendje autoimune themelore dhe e trajtueshme që po sulmonte trurin e saj. Gruaja e re…

LAJME NGA BOTA

‘Vala toksike’ e ndotjes plastike është duke rrezikuar shëndetin e njerëzve – FaxWeb

Bota duhet të luftojë “valën e baticës toksike” të ndotjes plastike që kërcënon të drejtat e njeriut, thanë të enjten dy ekspertë të pavarur të OKB-së. Apeli vjen ndërsa vendet vazhdojnë…

OPINION

AKTUALITETE

Krujë/ Kultivonin kanabis në oborrin e shtëpisë, në pranga i ati, i biri i arratiset policisë (Emrat) – FaxWeb

Arrestohet Bderi Luka, në kërkim Redjon Luka Krujë/Kontrolle intensive në çdo skaj të rrethit, për të parandaluar dhe goditur kultivimin e kanabisit. Finalizohet faza e 12-të e megaoperacionit policor antikanabis…