Meloni triumfon në zgjedhjet europiane, mesazhi i parë i kryeministres italiane: Kjo, nata më e bukur!

0

[ad_1]

Fratelli d’Italia u konfirmua si partia e parë në zgjedhjet për Parlamentin Europian, duke arritur në 29%, e ndjekur nga Partia Demokratike pak më shumë se 24%.

“Na panë dhe e dinin që do të fitonim, por nuk na penguan dot”, është shprehur kryeministri Giorgia Meloni e cila e cilësoi këtë si “natën më të bukur të politikës”, në mesazhin e saj të parë publik teksa edhe exit-pollet më herët e nxirrnin fituese.

[ad_2]

Source link

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert