Kaosi në seancën e fundit plenare, PS kërkon masa disiplinore për 5 deputetë demokratë

0

[ad_1]

Partia Socialiste ka kërkuar masë disiplinore për pesë nga deputetët e Partisë Demokratike, pas tensioneve në seancën e fundit plenare. Në orën 13:00 do të mblidhet Sekretariati i Etikës, për deputetët Gazment Bardhi, Ervin Salianji, Flamur Noka, Luan Baçi dhe Edi Paloka.

Në seancën e 6 qershorit opozita bllokoi disa herë foltoren e Kuvendit, pasi kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla rrëzoi kërkesën e Gazment Bardhit për mocion lidhur me investigimin e Rai3 dhe mospranimin e kërkesës për të futur liderin e opozitës, Sali Berishën në Grupin e PD-së.

[ad_2]

Source link

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert