Italinë dhe Kroacinë i njohim, Shqipëria ka lojtarë me cilësi

0

[ad_1]

Postuar: Qershor 10, 2024 | 14:24

Sulmuesi Alvaro Morata karikon kombëtaren e tij, Spanjën në prag të fillimit të Euro 2024, ku është pjesë e grupit B bashkë me Italinë, Shqipërinë dhe Kroacinë.

1476286039

“Duam të shkruajmë historinë. Ne kemi fituar 3 Europiane, po aq sa Gjermania, ndërkohë që asnjë skuadër nuk ka arritur ta fitojë 4 herë. Kështu që jemi të karikuar në maksimum dhe kemi një dëshirë të madhe për të punuar e bërë mirë në Gjermani. Nuk jemi favoritë, pasi ka skuadra të tjera spektakolare. Por të tillë ishim edhe Europianin e kaluar. Dhe u eliminuam në gjysmëfinale ndaj Italisë me penallti

Jemi në gjendje të përballemi me çdo kundërshtar. Italinë dhe Kroacinë i njohim mirë, pasi jemi përballur me ta në Nations League. Janë Kombëtare me lojtarë konkurrues, cilësi që i kanë edhe shqiptarët. Duhet t’i bëjmë të vuajnë kundërshtarët tanë duke qarkulluar ne topin”, deklaroi Morata.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE „PANORAMA TV“

[ad_2]

Source link

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert