Apeli i riktheu logon e PD, Berisha: Fitore historike! Kërkuan që këtë flamur ta zhdukin

[ad_1]

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për herë të parë para simpatizantëve të tij pasi Gjykata e Apelit vendosi ditën e sotme t’i japë vulën dhe logon e Partisë Demokratike zyrtare.

Berisha u shpreh se u kërkua që flamuri i Partisë Demokratike “të zhdukej”, ndërsa shtoi se vendimi i sotëm është një fitore historike.

[ad_2]

Source link