Sveçla e Balla vizitojnë pikën kufitare në Vërmicë: Mes dy vendeve tona nuk do të ketë kontrolle për qytetarët,

[ad_1] Nga sot, me qëllim të realizimit në mënyrën më të mirë të mundshme të marrëveshjes…

Kultivonin bimë narkotike/ Arrestohen 4 shtetas dhe procedohen 4 të tjerë, mes tyre kryetari i fshatit e një punonjës policie

[ad_1] Ndërkohë, policia ka vënë në hetim kryeplakun e fshatit, 2 punonjës të Agjencisë së Zonave…

Ulutas: Krenar të komandoj misionin më të gjatë dhe më të madh aktualisht të NATO-s

[ad_1] Forca e Kosovës (KFOR) e udhëhequr nga NATO shënoi sot (12 qershor 2024) një çerek…

Raporti i OKB-së: Izraeli dhe Hamasi kryen krime lufte në Gazë

[ad_1] Si Izraeli, ashtu edhe grupet e armatosura palestineze në Rripin e Gazës kanë kryer krime…

Kurti: Gëzohem ky studio-bunker i Radios Kosova e Lirë tani është nën përkujdesjen e shtetit

[ad_1] Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gëzuar që studio-bunkeri ku janë përhapur lajmet…

Prokuroria Fier sekuestron pasuri me vlerë rreth 1.8 milion euro të dyshuara se burojnë nga veprimtari kriminale

[ad_1] Prokuroria Fier sekuestron pasuri me vlerë rreth 1.8 milion euro të shtetasit A.M., të dyshuara…

Parakalimi i FSK-së, Maqedonci tregon arsyen e mos ekspozimit të mjeteve të rënda

[ad_1] Ministri i Ministrisë së Mbrojtës, Ejup Maqedonci ka thënë se në 25 vjetorin e çlirimit…

Ndahet nga jeta ish-kryebashkiaku i Elbasanit, Qazim Sejdini

[ad_1] Është ndarë nga jeta ish-kryebashkiaku i Elbasanit, Qazim Sejdini. Mësohet se ai vuante nga një…

“E mbaj në zemër popullin e Kosovës” , Solana: Ruajeni lirinë

[ad_1] Ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Javier Solana, me rastin e 25 vjetorit të çlirimit ka…

Zhvillohet Samiti Rinor i B40, Veliaj: “Po investojmë te punët e së ardhmes; Të rinjtë frymëzohen nga Tirana jonë”

[ad_1] Prej dy ditesh, në Tiranë, po zhvillohet Samiti Rinor i B40-ës. Dje, në çelje të…