Zjarr i fuqishëm shkrumbon sipërfaqe të tëra pyjesh në Dardhas të Korçës

[ad_1]

Një zjarr i cili dyshohet i qëllimshëm ka përfshirë një sipërfaqe me pyje dushk në njësinë administrative Dardhas.

Zjarri është shfaqur rreth mesditës dhe vijon të jetë aktiv në një sipërfaqe të konsiderueshme.

Në zonë kanë shkuar punonjës shërbimi të njësisë të cilët po punojnë me mjete rrethanore për fikjen e zjarrit. Ndërkohë edhe policia ka nisur hetimet për këtë zjarrvënie.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *