Yuri Kim nuk e njeh vendimin e Gjykatës, e quan Alibeajn kryetar të PD-së, ‘kunjë’ për Berishën (Mesazhi)

[ad_1]

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zbardhur takimin që ka pasur në ambientet e Kryesisë me Enkelejd Alibeajn, të cilin të paktën ajo, e njeh si kreun e komanduar të Partisë Demokratike.

Pavarësisht pretendimeve të Komisionit të Rithemelimit, se ata janë i vetmi organ drejtues legjitim i PD-së, Kim thotë se me Alibeajn kanë diskutuar për një gamë të gjerë çështjes, dhe sipas saj PD duhet të shohë përpara dhe jo pas.

Fjalia e fundit i referohet padiskutim ish-kryeministrit Sali Berisha, për të cilin Kim i referohet të shkuarës, edhe pse demokratët në bazë kanë treguar një mbështetje të gjerë ndaj tij.

Yuri Kim shkruan në Twitter:

Diskutim shumë i mirë sot me ushtruesin e detyrës së kryetarit të PD-së dhe kreut të grupit parlamentar, për një një gamë të gjerë çështjesh.

SHBA ka pasur një marrëdhënie të fortë, të veçantë me PD që në lindjen e saj. Ne e vlerësojmë këtë marrëdhënie dhe rolin e domosdoshëm të PD-së , shpresojmë që të dyja vetëm të forcohen.

SHBA dhe Shqipëria kanë shumë punë përpara për ta mbajtur Shqipërinë në rrugën e anëtarësimit në BE, demokracinë, ndërtimin e bashkëpunimit në mbrojtje dhe zgjerimin e mundësive të biznesit dhe ekonomike për të gjithë. Le të vazhdojmë së bashku përpara, jo mbrapa!

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *