VIDEO/ Pak para mbledhjes, Berisha ‘vëzhgon’ ndryshimet e bëra në selinë blu

[ad_1]

Me mbërritjen e tij në selinë blu, ish-kryeministri Sali Berisha ka vëzhguar ndryshimet e bëra në ambjentet e brendshme të godinës së PD-së, shoqëruar nga deputeti Flamur Noka.

Ata shihet teksa komunikojnë duke u drejtuar për në sallën ku do të mbahet mbledhja e ‘Komisionit të Rithemelimit’.

Ende nuk dihet si do vijojë situata e brendshme në PD dhe zgjedhjen e kryetarit të ri. Kujtojëm se dje ambasadorja amerikane Yuri Kim zhvilloi me kryetarin e komanduar të PD-së, Enkelejd Alibeaj.

Ajo e bëri të qartë se nuk e njeh “Rithemelimin” edhe pse Gjykata e Tiranës njohu ndryshimet statutore të bëra më 11 dhjetor.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *