VIDEO/ Nga porta në portë, goli i pazakontë i shënuar nga portieri vulos fitoren e ekipit të tij në minutat shtesë

[ad_1]

Në Itali është shënuar një nga golat më të bukur të kësaj jave, dhe ky realizim nuk ka ardhur nga lojtarët e Seria A apo B, por nga futbollistë të kategorisë së tretë italiane.

Nga porta në portë, një gol spektalokar, megjithatë nuk ndodh shpesh të shikojmë që një portierë të vendosë edhe fatet e ndeshjes.

Modena mposht Imoles me shifrat 2-1 dhe pikërisht golin me vlerë 3 pikësh arriti ta shënonte portieri i skuadrës vendase në minutën e parë të shtesës.

Topin e ka në zotërim portieri Riçarda Gagna, i cili e gjuan nga porta e tij dhe përfundon në rrjetën e kolegut në krahun tjetër, Gianmarino Rossi. Me këtë fitore Modena ka mbajtur vendin e parë në tabelë dhe është në rrugë të mirë për të arritur një pozitë direkte në Serinë B (vetëm vendi i parë shkon direkt, luajnë nga vendi i 2-të në të 10-ën Play Off).

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *