VIDEO/ Ndodh në Brazil, shkarkohet trajneri, goditi me kokë gjyqtaren e linjës…

[ad_1]

Klubi brazilian Desportivo Ferroviaria njoftoi këtë të dielë ndërprerjen e kontratës me trajnerin e saj, Rafael Soriano, për goditjen me kokë të gjyqtares së linjës në një ndeshje për kampionatin rajonal të shtetit të Espirito Santo.

Klubi nëpërmjet një deklarate shprehet se, “përpara asaj që ndodhi, trajneri u lirua nga klubi” dhe se “ai hedh poshtë çdo lloj dhune, qoftë fizike, verbale, morale apo emocionale, kryesisht ndaj femrave”. “Ne qëndrojmë në solidaritet me gjyqtaren ndihmëse Marcielly Netto dhe jemi në dispozicion për çdo gjë që është e nevojshme”, shton klubi në shënim.

Sulmi, imazhi i të cilit ka pasur një ndikim të gjerë në rrjetet sociale, ndodhi pasditen e kësaj të diele në një ndeshje çerekfinale të të ashtuquajturit kampionat Capixaba në qytetin e vogël të Nova Venecia dhe në të cilën Desportivo Ferroviaria u eliminua, duke humbur 3-1 ndaj Klubi Nova Venecia, i cili kaloi në gjysmëfinale.

I pakënaqur me vendimin e gjyqtarit për t’i rënë bilbilit në fund të pjesës së parë kur ekipi i tij ishte gati të ekzekutonte një goditje këndi, Soriano pushtoi fushën së bashku me disa nga lojtarët e tij për të kërkuar shpjegime nga arbitri Arthur Gomes Rabelo.

Pas diskutimit me gjyqtarin dhe në momentin që ai do të largohej nga fusha, goditi me kokë gjyqtaren në fytyrë, gjë që e bëri përjashtimin e menjëhershëm. Soriano mohoi se ai kishte kryer sulmin dhe gjithçka e justifikon me një aksident, duke shtuar se gjyqtarja donte të përfitonte nga situata për shkak të statusit të saj si femër.

loading…[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *