VIDEO/ Mbyllen zgjedhjet e PD-së në Fier, ja cili kandidat u shpall fitues (EMRI)

[ad_1]

Është mbyllur procesi i votimit për zgjedhjën e kryetarit të degës së partisë demokratike në Fier. Në garë për kryetar të degës së PD kanë qenë 2 kandidatë dhe më 452 vota është shpallur fitues Rrapi Gjika ndërsa Vladimir Kajolli mori 344 vota ndërkohë që 8 vota dolën të pavlefshme.

Në total votuan 804 anëtare të Partisë Demokratike.

Proçesi nisi në orën 09.00 dhe u mbyll në orën 18:00

Kryetari i ri i degës u zgjodh në bazë të parimit një anëtar një votë, e para herë që aplikohet një gjë e tillë për zgjedhjen e kreut të kësaj force politike.

Procesi i votimit u administrua nga dy komisione, në dispozicion të zgjedhësvë u vendosën 4 dhoma të fshehta dhe një kuti votimi.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *