U përjashtua 10 vite nga “Oscar”, reagon për herë të parë Will Smith

[ad_1]

Will Smith ka reaguar pas vendimit të Akademisë së Arteve dhe Shkencës së Filmit për ta përjashtuar për 10 vite nga Oscars. “Unë e pranoj dhe respektoj vendimin e Akademisë,” tha ai në një deklaratë të shkurtër për Page Six.

Përgjigja e Smith erdhi disa minuta pasi Akademia tha se aktori është përjashtuar nga të gjitha ngjarjet e organizatës për 10 vjet si një masë disiplinore pasi goditi komedianin Chris Rock në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar 2022.

“Bordi ka vendosur që për një periudhë 10 vjeçare nga 8 Prilli 2022, z. Smith nuk do të lejohet të marrë pjesë në asnjë ngjarje të Akademisë, personalisht ose virtualisht, por pa u kufizuar në Çmimet e Akademisë,” thanë Presidenti i Akademisë, David Rubin dhe CEO Daen Hudson në një deklaratë të premten.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *