“Të futet në rendin e ditës një anketë e re, pse ju mërzit statistika”/ Berishës i ndërpritet fjala në Kuvend: Një grup shushunjash…

[ad_1]

Pjesë nga Kuvendi:

Berisha: Për procedurë të futet në rendin e ditës një anketë e re e 1.2 milionë shqiptartëve, e narko qeverisë. Kjo anketë dëshmon se, qeveria është bërë një me grupet mafioze të spekullimiot dhe e tërë platform për kontrollin e cmimeve është kryekëput platform për grabitjen e qytetarëve. Shkoni bisedoni me bukëpjekësit,

Nikolla: Ju lutem përmbajuni procedurës

Berisha:Po ju flisni në emër të 500mijë shqiptarëve, pse ju mërzit kjo statistikë, a e kuptoni që këtu shihen një grup shushunjash që janë vërsulur dhe po u thithin gjakun me cmimet.

Nikolla: Ju bëj me dije se sipas nenit, duhet të keni një propozim me shkrim para seancës plenare, në respektim të rregullores kërkesa juaj bie.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *