Tahiri në burg, duhet të ishte dikush tjetër në vend të tij/ Rama: Po! Duhet të isha unë, sepse vetëm kështu…

[ad_1]

Kryeministri Edi Rama nuk la pa u shprehur edhe lidhur me ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin icili aktualisht po vuan dënimin e dhënë nga gjykta prej 3 vitesh e 4 muajsh burgim.

Rama tha se ky rast tregonte ndryshimin që po ndodh në Shqipëri ku tanimë arrestohen edhe zyrtarë të lartë nëse kapen me shkelje.

Fevziu: A e dini se ministri juaj i Brendshëm është në burg për klutivimin e kanabisit?

Rama: Po e di.

Fevziu: Sepse duhet të ishte dikush tjetër në vend të tij

Rama: Po duhet të isha unë, kjo është ëndrra juaj sepse vetëm kështu mendoni të riktheheni atje ku keni qenë. Ish ministri i Brendshëm është një zyrtar i lartë në kushtet e heqjes së lirisë dhe kjo tregon qartë ndryshimin e madh që po ndodh në vendin tonë i paimagjinueshëm në kohën e PD-së, ku merreshin peng prokurorët.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *