Si ndihesh kur shokët e tu janë në burg, a i more në qafë? Rama: Me Lefter Kokën kam pasur bashkëpunim të shkëlqyer

[ad_1]

Kryeministri Edi Rama deklaroi sërish se nuk kishte asnjë përgjegjësi sa i takon arrestimit të ish zytarëve të lartë sa i takon ish deputetit, Alqi Bllako dhe ish ministrit të Mjedisit, Lefter Koka.

Rama tha se pavarësisht se me Lefter Kokën kishte pasur një bashkëpunim të shkëlqyer, nuk kishte pse të mbante përgjegjësi kur vinte puna në veprime që shkelnin ligjin.

Blendi Fevziu: Si ndihesh kur shokët e tu janë në burg? A i ke marrë në qafë ti?

Kryeministri, Edi Rama: Gjërat janë të ndara, raportet personale janë një gjë dhe raporti i punës lidhur me ligjin nga njëra anë është një gjë tjetër. Në rast se ti bën diçka të papritur dhe pa u konsultuar me babauin tënd, a do mbash ti përgjegjësi apo babai yt. Me Lefter Kokën kemi pasur një bashkëpunim të shkëlqyer në raportin e punës.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *