Si do t’i përzgjedhin emrat socialistët, zbulohet “formula” e kandidatëve për Presidentin e ri

[ad_1]

Zbulohet “formula” si do të bëhet propozimi nga mazhoranca për emrin e Presidentit të ri të Republikës.

Kur kanë mbetur edhe pak kohë nga nisja e procedurave parlamentare, Grupi i PS do të mblidhet ditën e martë për të bërë edhe propozimet me emrat konkrete.
Por si do të propozohen emrat? Bëjnë të ditur se ditën e martë, në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PS, se cili deputet do të depozitojë një zarf me tre emra. Zarfi do të jetë anonim, pa emër deputetit.

Më pas një grup prej tre deputetësh, konkretisht kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla, Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri dhe Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali do të bëjnë përzgjedhjen e kandidatëve.

Ne mbajtjen e Kongresit te PS edhe Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj tha se i ka gati 3 emrat të cilat do t’ia propozojë Kryeministrit Edi Rama për Presidentin e ri të Republikës.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *