“Shfrytëzojeni këtë dallgë sa më keni mua”, Rama thirrje ndaj grave: Merreni pushtetin brenda PS

[ad_1]

Gjatë fjalimeve të tij të herëpashershme në Kongresin që PS po zhvillon ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ka kërkuar ndaj grave socialiste që të merrnin në dorë pushtetin brenda partisë.

Ndërsa propozoi që në krye të organizatave të PS të viheshin kryetare gra, Rama tha se nëse këto të fundit do të mungonin në fushatë partia Socialiste do të ishte në gjendje shumë më të rëndë dhe jo në pushtet.

Kryeministri, Edi Rama: Shfrytëzojeni këtë dallgë sa më keni mua dhe merreni pushtetin në partinë Socialiste se më vonë nuk do keni mundësi. Kjo parti vërtet fiton por themeli i fitores në këtë parti janë gratë. Nëse në një moment t’i heqim gratë nga fushata dhe të dilnim vetëm me burrat, do ishim në një tjetër derexhe tani.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *