Sherri për kokainën/ Gjendet i plagosur korrieri në bagazhin e makinës, arrestohen dy shqiptarë

[ad_1]

Me shumë mundësi ai është i sulmuar gjatë dërgesës së kokainës. 2 arrestime në zonën e Milanos.

Kishin 10 kilogramë kokainë në një thes: ja pse dy shqiptarë u arrestuan më 12 prill nga policia italiane për shpërndarje droge.

Agjentët e ekipit të Milanos kishin mësuar se disa shqiptarë duhet ta përfundonin shitjen e një sasie të madhe kokaine në komunën e Ossonës (Milano) dhe se korrieri duhet të kishte mbërritur në Piazza Litta Modigliani me një Ford Fiesta.

Pasditen e vonë të së martës që kaloi, aty mbërriti një automjet që korrespondonte me atë të raportuar, nga i cili zbriti një 37-vjeçar shqiptar dhe u takuar me një burrë.

Pasi shkëmbyen disa fjalë, të dy hipën në makinë dhe pas disa qindra metrash hynë në një zonë garazhi. Një burrë, i cili po priste në rrugë, zbriti nga rampa me qëllimin e dukshëm për të ndjekur makinën në këmbë.

Policët u ngjitën mbi gardhin e ndërtesës, hynë në korridorin e thellë dhe panë njeriun që kishte zbritur, ishte në këmbë dhe atë që ishte futur në anën e pasagjerit, ndërkohë që qëndronin pranë makinës me një çantë të mbështetur në tokë…

Të dy, me të parë policët, ikën me vrap në këmbë: njëri u bllokua, tjetri arriti të arratisej.

Gjatë arratisjes, i arrestuari, një 39-vjeçar shqiptar, ka hedhur një pistoletë gjysmë automatike të punuar me dorë, kalibër 6.35, e pajisur me karikator me 6 gëzhoja.

Nga ana tjetër, drejtuesi i makinës u gjet i mbyllur në bagazh i plagosur me një plagë në ballë, e shkaktuar ndoshta nga kondaku i armës së gjetur.

Ka të ngjarë që një mosmarrëveshje të ketë lindur gjatë dorëzimit të drogës, e cila rezultoi në një sulm ndaj korrierit. Brenda çantës kishte 10 kg kokainë të pastër, të paketuara në blloqe drejtkëndëshe.

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *