Sali Berisha mbërrin në selinë blu, nisë mbledhja e Komisionit të Rithemelimit

[ad_1]

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbërritur në selinë blu, aty ku po të mbahet mbledhja e radhës e Komisionit të Rithemelimit.

Berisha ka qenë i shoqëruar nga deputeti dhe njëherësh anëtar i Komisionit të Rithemelimit Flamur Noka, të cilët kanë parë edhe ndryshimet e bëra në selinë blu.

Në foto duket se Berisha ka marrë drejtimin e kësaj mbledhje teksa rreth tij janë anëtarët e Komisionit të Rithemelimit.

Komisioni i Rithemelimit është rikthyer pas disa muajsh në PD, pas Gjykata e Tiranës njohu ndryshimet statuore të Kuvendit të 11 dhjetorit.

Takimi vjen pasi Gjykata e Tiranës zbardhi vendimin që i njeh këtij komisioni të drejtën për të udhëhequr PD-në.

Ndërkohë rikujtojmë se pak ditë më parë Lulzim Basha u dorëhoq nga drejtimi i partisë, nxitur edhe nga disfata që pësoi në zgjedhjet e 6 marsit.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *