Rikthehen vdekjet nga Covid-19 në Kosovë, sa raste të reja u regjistruan brenda 24 orëve

[ad_1]

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar dy raste të vdekjes dhe 32 raste të reja me COVID-19,

Që nga dje janë shëruar 31 pacientë, derisa numri i rasteve aktive ka arritur në 591.

“Nga 902 testime, 32 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.746.

Në total numri i rasteve aktive është 591”, ka njoftuar Ministria.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *