Raporti i DASH “nxiu” Shqipërinë, Rama habit me reagimin e tij: Paska plasur peshku, është vetëm copy-paste

[ad_1]

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë për raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit të publikuar ditën e djeshme kur viheshin re shumë probleme pothuajse në të gjitha fushat publike të vendit.

Duke ironizuar deputetët e opozitës të cilët menjëherë reaguan për raportin, Rama tha se “kishte plasur peshku” për një raport vjetor. Ndërsa shtoi se raporti i DASH nuk ishte gjë tjetër veçse një “copy-paste” e raportit të publikuar një vit më parë.

Postimi i Plotë nga Edi Rama:

Paska plasur peshku për një raport vjetor të DASH se Amerika na paska thënë më në fund ato që opozitërat paskan thënë që në fillim!Kush e lexon çdo vit këtë raport e di që është aq shumë copy-paste i vitit më parë sa nuk figurojnë as arritjet që DASH i ka thënë vetë gjatë vitit😀

Raporti i DASH “nxin” Shqipërinë: Korrupsion i përhapur në të gjitha degët e qeverisë dhe pandëshkueshmëri

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *