Përgjegjësi për emërimin e Bllakos si sekretar në presidencë? Meta: Ai iku nga presidenca kur kuptoi se nuk do emërohej në krye të…

[ad_1]

Mes të tjerave, gjatë deklaratës për mediat, presidenti Meta ka folur edhe për ish deputetin e arrestuar Alqi Bllakon për të cilin u pyet lidhur me emërimin e tij si sekretar i përgjithshëm në presdiencë.

Meta sqaroi se Bllako nuk kishte qenë ndonjëherë aktivist i LSI-së dhe se u largua nga presidenca kur kuptoi se nuk do të emërohej në krye të KLSH. Ndërsa i bëri thirrje Bllakos që të bëhej bashkëpunëtor i drejtësisë për të pastruar figurën e tij.

Pyetje: Bllakon e morët me vete si sekretar të Përgjithshëm të Presidencës, ndiheni përgjegjës?

Meta: Së pari Lidhur me zotërinë sqaroj se nuk ka qenë njeri i afërt i imi, as ndonjë aktivist i LSI-së. Ish ministri e ka marrë si sekretar i Përgjithshëm për njohjet personale që ka pasur me të. Ai iku nga presidenca kur e kuptoi se nuk do emërohej kryetar i KLSH. I sugjeroj të bashkëpunojë me organet e drejtësisë sepse është i ri dhe në të ardhmen mund ta pastrojë figurën e tij.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *