Përfundon numërimi për zgjedhjen e kreut të PD në Mallakastër, Shanaj shpallet fitues kundrejt Xhafajt (Ndarja e votave)

[ad_1]

Procesi filloj ne oren 9:00 dhe u mbyll ne oren 18:00 ,ne ambientet e kinemase se qytetit.

Kandidatët për Kryetar dege PD Mallakastër ishin Astrit Adem Xhafaj dhe Resmi Bilbil Shanaj, dy kandidatura të propozuara nga vetë strukturat e PD.

Fitues u zgjodh Resmi Bilbil Shanaj arsimtar me 277 vota kunder 80 votave dhe 12 vota te pavlefshme
Fituesi Shanaj u shpreh se dera eshte e hapur per te gjithe demokratët. Deputeti Luan Baçi si i deleguar i Partise Demokratike për qarkun Fier ka qene prezent ne keto votime.

Mallakastra është e para që voton, ndërsa këtë proces e ka cilësuar si tepër të rëndësishëm, pasi sjell në kutitë e votimit të gjithë antarësinë, pas ndryshimeve që përfshinë PD .

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *