Për herë të parë në Shqipëri, PD aplikohen risinë: Regjistrim dhe verifikim elektronik të zgjedhësve në kohë reale

[ad_1]

Ditën e sotme mbahen zgjedhjet për kryetarin e PD në Mallakastër.

Ndërkohë Komisioni i Rithemelimit bën me dije se për herë të parë në Shqipëri po aplikohet sistemi i regjistrimit dhe verifikimit elektronik të zgjedhësve në kohë reale.

Reagimi: 

Partia Demokratike po aplikon për herë të parë në Shqipëri sistemin e regjistrimit dhe verifikimit  elektronik të zgjedhësve në kohë reale.

Sot, Dega jonë në Mallakastër po aplikon këtë sistem në zgjedhjen e kryetarit të ri.

Kjo sjell risi dhe transparencë e plotë në procesin zgjedhor brenda partisë sonë.

Shqipëria nuk mund të ketë zgjedhje të lira dhe të ndershme pa bërë së pari transparencë në zgjedhjet brenda partive.

Prandaj Partia Demokratike është e para që do të japë garancinë e votës së lirë brenda saj, për të mbrojtur votën dhe vullnetin e demokratëve.

Sot jemi një hap përpara!

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *