“PD duhet të kishte shkuar në djall kohë më parë”, Rama “lëshon” gojën: Zero! Nuk kam asnjë keqardhje

[ad_1]

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sërish PD nga kongresi i PS.

Rama shprehet se PD duhet të kishte shkuar në djall kohë më parë dhe për këtë gjë nuk i vjen aspak keq.

Rama: Edhe përkujdesja duhet parë e lidhur me konceptin e sigurisë, nga hapësira e pjesëmarrjes përsëri duke u thënë jo me fjalë me vepra, ti harrojnë parcelat partiake, të bashkohen jo sipas parcelave, por në truallin e përbashkët të politikave publike, sa kohë që qeveria është këtu, njësoj impaktohen të gjitha.

Ky vendi ynë, kjo shtëpia jonë administrohet nga të gjithë bashkë, nuk mund të jetë shtëpi me dy dyer dhe njëggropë, që bëjnë tërheqje litari kush e fut njëri-tjetrin në gropë. Njerëzit duan probleme reale.

Nuk duhet ta masim forcën tonë me kundërshtarin inekzistent, unë s’kam asnjë keqardhje, se jemi me njëri-tjetrin dhe nuk na del fjala. Zero!

Ajo forcë duhet të kishte shkuar në djall shumë kohë më parë që Shqipëria të kishte opozitë serioze. Duhet të jemi të shqetësuar, jo se na mungon opozita, por nuk duhet të bien në kurthin e atij që i mungon forca të luftojë

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *