Një prej ‘gjeneralëve’ të krimit ka qenë student ‘ekselent’ i Karamuços

[ad_1]

Profesori i Kriminologjisë, Ervin Karamuço tregoi mbrëmjen djeshme rastin e një studenti që spikaste për zgjuarsinë dhe zellin në shkollë, e që pas disa vitesh u bë pjesë e botës së krimit.

Sipas Karamuços ai personazh është sot një prej ‘gjeneralëve’ të krimit, shumë më i kërkuar se Talo Çela apo Ibrahim Lici, emrat e të cilëve janë bërë publikë nga policia, ku është kërkuar dhe ndihma e qytetarëve për kapjen e tyre.

“…Para disa vitesh në një universitet privat kam patur në bankë të parë njërin, mbase është një çik më lart sesa këta, i cili gjatë gjithë kohës rrinte në bankë të parë, mbante shënime, bënte disa pyetje specifike dhe bënte analiza të mirëfillta.

Ishte student dhe u diplomua dhe tani është gjeneral nuk është kolonel si puna e këtyre. Dhe unë habitesha për zgjuarsinë dhe për mënyrën sesi kërkonte informacion. Student i rregullt dhe kur më kanë thënë oficerët e krimeve që ti ke përgatitur gjermanin, jo partizanin… unë nuk e dija, sepse doli më vonë CV-ja e tij”, tha Karamuço, pa zbuluar emrin e personazhit në fjalë.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *