Negociatat për presidentin, Berisha: Rama mund ta zgjedh me votat e tij, por opozitën aktuale nuk e implikon dot

[ad_1]

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë për mediat teksa u pyet për negociatat e presidentit.

Ai tha se Rama mund ta zgjedh me votat e tij por opozitën aktuale nuk e implikon dot.

Më tej Berisha tha Edi Rama mund ta zgjedhë presidentin e ri sepse votat i ka, nga vjedhja e zgjedhjeve të 25 prillit.

Berisha: Nëse Edi Rama vendos të zgjedh me votat e tij , mund ta bëj këtë se pavarësisht se zgjedhjet i plackiti dhe nuk shprehin vullnetin e popullit, sot komisioni ndërkombëtar vazhdon i dënon ndërsa opozita nuk i doli zot votës së qytetarëve.

Ai mund ta zgjedh por nuk mund të implikoj opozitën aktuale.

Nëse mendon ti jap opozitës të drejtën për të propozuar, kjo do të jetë vendim që do mblidhet në forumet e PD dhe partive të tjera të opozitës, preferoj të mos angazhoihemi në një diskutim që si ka ardhur koha akoma.

 

 

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *