Ndryshimet në Statut, kush janë 3 sekretarët e rinj të PS (EMRAT)

[ad_1]

Kryeministri Edi Rama ka bërë publike emrat e tre sekretarëve të rinj, që do të jenë pjesë e Partisë Socialiste

Mësohet se Eridjan Salianji është propozuar Sekretar për çështjet ligjore dhe zgjedhore, ndërsa Blerina Gjylemeti Sekretare për Organizimin.

Laert Duraj propozohet Sekretar për Emigracionin.

Ndërkohë Blendi Klosi prezantoi ndryshimet në statut. Klosi tha se statuti parashikon ngritjen e një zyre për të komunikuar direkt me qytetarët.

“PS ka nevojë për një analizë të thellë. Kryetarët e partive të bashkive nuk mund të jenë vetëm kalkulime, janë opinioni i tyre, por duhet të jenë njerëz që të bëjnë atë që është thelbi. Kryetari i bashkisë është përfaqësues i bashkive shumë të mëdhaja dhe analiza e bërë dëshmon se kryetari i partisë duhet të përfaqësojë shumë më tepër opinionin e qytetarëve. Një paketë e rëndësishme është ajo e zgjedhjes së kryetarit”, tha Klosi.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *