“Mund të jesh shëruar dhe të dalësh sërish pozitiv me Covid”, Brataj shpjegon sesi funksionon testimi ndaj virusit

[ad_1]

Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj është shprehur se kur pjesa më e madhe kanë qenë të infektuar me Covid-19, është vështirë të mos dalësh pozitiv. I ftuar në “Open”, Brataj tha se kjo ndodh pasi ka ende mbeturina të virusit. Ai shtoi se mund të jesh i shëruar, mund të kesh kaluar tre muaj nga infektimi dhe sërish të dalësh pozitiv.

“Në fillim flisnin për 80% asimptomatikë, sot shifra ka arritur në mbi 90%. Sot është vështirë të mos dalësh pozitiv sepse ka mbeturina të virusit. Tani kanë rënë këto mite, mund të rrish dhe 3 muaj e të dalësh pozitiv, por kjo nuk do të thotë se je i sëmurë,”- tha Brataj.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *