Mourinhos “i zënë pritë” në Norvegji, një tifoz e gjuan me top bore (pamjet)

[ad_1]

Sigurisht që ishte një gjest i shpirtit studentor të ndonjë adoleshenti, por gjesti nuk i pëlqeu Romës. José Mourinho, dje pas konferencës për shtyp në Bodo, po ecte drejt një grupi djemsh që e prisnin jashtë stadiumit për të bërë selfie dhe për të nënshkruar autografe.

Papritur, megjithatë, dejt tij u nis një top bore, të cilit tekniku portugez duhej t’i shmangej për të mos e goditur. Djemtë e prisnin për autografe, por pas këtij gjesti Mourinho vendosi të hipte direkt në autobus, duke i lënë me “gisht në gojë” tifozët norvegjezë.

Topi i borës nuk i pëlqeu, djemtë që po e prisnin për foto shkuan në shtëpi duarbosh për shkak të dikujt që kishte përgatitur atë rreng ndaj “Special One”.

Ndërkohë, ka shumë zëra mbi marrëdhënien mes Zaniolos dhe Mourinhos te Roma. Trajneri portugez e ka zemëruar gjithmonë publikisht, që nga dita e parë, duke e mbështetur në rrugën e vështirë të ripërvetësimit të trupit të tij, pas operacionit të dyfishtë në gju, që ngadalësoi rritjen e këtij produkti të shkëlqyer italian.

Të shtunën e kaluar, në pyetjen e dytë të konferencës për shtyp, Mourinho kërkoi që Zaniolo të mos bëhej “fiksim”. Me fjalë të tjera, edhe nëse nuk mund ta thotë, do të donte që të flitej pak më pak për Nicolò, për të shmangur presionin ndaj Romës dhe vetë lojtarit. Por ndjesia është se diçka mes të dyve duhet të sqarohet.

Askush më mirë se Mourinho nuk mund të përcaktojë nëse Zaniolo është ende i domosdoshëm për ekipin. Askush më mirë se Zaniolo nuk mund t’i shtojë paparashikueshmërinë dhe fuqinë vetë ekipit. Nëse ata arrijnë të përafrojnë shpejt qëllimet e tyre, problemi do të zgjidhet. Por kjo varet nga të dy tani, jo vetëm nga lojtari.

loading…[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *