Mbytja e 10-vjeçarit në lumin Fan/ Nxënësit “bojkotojnë” mësimin, banorët ndërpresin punën dhe aktivitetet deri në gjetjen e trupit të të miturit

[ad_1]

Prej 10 ditësh po vijojnë kërkimet për gjetjen e trup[it të 10-vjeçarit, që u mbyt në lumin Fan. Rezultatet janë ende pa asnjë rezultat teksa 10-vjeçari ishte duke luajtur me shokët e tij kur topi u ra në lumë dhe i vogli shkoi për ta marrë por e mori rrjedha.

Ndërkohë banorët e fshatrave të zonës Fan kanë ndërprerë punën dhe çdo aktivitet bujqësor. Të njëjtën gjë kanë bërë edhe nxënësit e shkollave deri në gjetjen e 10-vjeçarit.

Nxënësit janë futur në klasa por nuk kanë bërë mësim. Ata kërkojnë që të gjendet trupi i 10-vjeçarit, për të cilin nuk ka ende asnjë shenjë.

 

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *