Mbappe, çfarë po thua?! Deklarata e tij si ‘macja me miun’ mbi Real Madrid

[ad_1]

Paris Saint-Germain është gati të bëjë një gjest madhështor të fundit në përpjekje për të mbajtur nën kontroll Kylian Mbappe. Kontrata aktuale e fituesit të Kupës së Botës në kryeqytetin francez është caktuar të skadojë në fund të sezonit dhe ai ka qenë shumë i lidhur me një lëvizje të verës te Real Madrid.

Megjithatë, AS raporton se drejtuesit e Ligue 1 janë gati t’i japin Mbappes rolin e kapitenit të klubit si një “gjest simbolik” për të provuar rëndësinë e tij për projektin e ardhshëm në Paris. PSG është e përgatitur të largojë Marquinhos nga pozicioni pas një serie paraqitjesh të dobëta dhe të ketë mbështetjen e “disa drejtuesve të PSG”.

Pavarësisht se Marca mund të konfirmojë se Kylian Mbappe do të jetë lojtar i Real Madridit verën e ardhshme, ylli francez duket i vendosur të vazhdojë të dërgojë sinjale të përziera për të ardhmen e tij. PSG mori një fitore të ëmbël 5-1 ndaj Lorientit me një dygolësh të Kylian, një tjetër dygolesh të Neymar dhe një gol të Messit.

Dukej sikur do të kishim një mbrëmje të qetë pas ndeshjes, por Mbappe doli për të tronditur… Teksa po fliste me Amazon Prime, ata e pyetën për të ardhmen e tij në PSG dhe Kylian dukej sikur donte të hiqte diçka nga gjoksi i tij.

Kylian supozohet se do të jetë në rrugën e tij drejt Real Madridit, siç e kupton Marca, ai do të bëhet lojtar i Real Madridit verën e ardhshme, por këto deklarata të reja po i ngatërrojnë të gjithë. Duket sikur Nasser Al-Khelaifi është ende duke bërë gjithçka në fuqinë e tij për të bindur Kylian Mbappé të mbetet në klub.

“Ka elementë të rinj, shumë faktorë që duhen marrë parasysh. Siç e kam thënë, nuk është një vendim i lehtë. Po mundohem të bëj më të mirën së bashku me ata që kam afër. Po marr kohën time për të marrë vendimin më të mirë të mundshëm. Nëse do të kisha marrë vendimin tim, do ta kisha shpallur. A është e mundur të qëndrosh te PSG? Po sigurisht.”

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *