Masakrat që po bëjnë rusët/ Zelensky: Nuk do kenë më shanse të flasin me ne

[ad_1]

Në një intervistë të dhënë për BBC, presidenti ukrainas Zelenksy foli gjithashtu për vizitën e tij të fundit në Bucha, një periferi e Kievit ku qindra njerëz janë gjetur të vdekur që kur u kthye nga Rusia nga forcat ukrainase.

Ai tha se ajo që kishte parë atje kishte ngushtuar më tej mundësinë e bisedimeve të paqes me rusët.

“Nuk ka të bëjë me mua – ka të bëjë me Rusinë. Ata nuk do të kenë më shumë shanse të flasin me ne.”

Ai tha se kishte “përjetuar të gjithë spektrin e emocioneve” gjatë vizitës së javës së kaluar, por e mbylli ditën me “asgjë përveç urrejtjes ndaj ushtrisë ruse”.

Ai akuzoi presidentin Putin dhe pjesën tjetër të ushtrisë ruse “nga lart poshtë” si kriminelë lufte.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *