Manchester City dhe Liverpool kalojnë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ja me kë do përballen

[ad_1]

Manchester City dhe Liverpool kalojnë në gjysmëfinalen e “Champions League”. Ndeshja Atletico Madrit Vs Manchester City përfundoi “0-0” në një barazim pa gola. Por duke qenë se anglezët fituan në ndeshjen e parë me rezultatin 1-0, kaluan automatikisht në gjysmëfinalen e Champions. City do të përballet në gjysmëfinalen e Champions me Real Madrid. Ndeshja Liverpool-Bnfica përfundoi me rezultatin 3-3, por skuadra e Klopp fitoi sfidën e parë 3-1. Liverpool do perballet në gjysmëfinale me Villarrealin.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *