Llapi përforcohet me Mulajn – KosovaNews

[ad_1]

Erlind Mulaj është futbollisti më i ri i skuadrës së Llapit. Llapjanët të mërkurën e kanë prezantuar 18-vjeçarin.

Te Llapi presin shumë nga sulmuesi i krahut. 

“Ai ka debutuar në ekipin e parë që në moshën 16 vjeçare dhe ka kontribuar me 3 gola të realizuar. Statistikat e tij impresionuese përfshijnë 43 gola dhe 32 asistime në U-19 të FC Istogu gjatë dy sezoneve me ekipin, një sezon në Ligën e Parë dhe së fundmi në Superligë. Transferimi i Erlind Mulaj është një hap i rëndësishëm për KF Llapin”, shkruan në njoftimin e Llapit.

[ad_2]

Source link