“Kujtova se më shau ndonjë i racës time”, Rama “kapet në befasi” në Berlin: Ai momenti kur bërtet gjermani nga larg

[ad_1]

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në një vizitë zyrtare në Gjermani ku siç është planifikuar, në orët e para të mbrëmjes do të mbajëe edhe një konferencë për shtyp me kancelarin Olaf Scholz.

Gjatë vizitës së tij, Rama ka zhvilluar një takim me Kryetaren e Bashkisë së Berlinit Franziska Giffey. Në dalje të godinës së bashkisë Rama është pritur nga një qytetar gjerman i cili i kërkon autograf sepse ishte një adhurues i pikturave të kryeministrit shqiptar.

Postimi i Plotë nga kryeministri, Edi Rama:

Ai momenti kur të bërtet gjermani nga larg dhe ti kujton se po të shan ndonjë i racës tënde

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *