“Kina ka një format me të gjitha vendet ish-komuniste”/ Rama: Rusia 0 investim në Shqipëri, Turqia valvul e rëndësishme…

[ad_1]

Rama: Ka një format 17+1 të Kinës me të gjitha vendet ish klomuniste që është një projekt investimesh, Shqipëria nuk ka ndonjë marrëdhënie të posaçme as me njërën as me tjetrën, Rusia 0 dhe i Kinës është minimal. Turqia është partner strategjik i joni dhe valvul shumë e rëndësishme për gjithë Europën.

Prezenca e tyre në vendin tonë është shumë e ulët, në investimet ndryshe nga ç’zmadhohet në media.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *