“Kam respekt kur ajo përputhet me Biden”/ Berisha për Yuri Kim: E denoncoj sepse gurvenatorja mbështet Ramën dhe…

[ad_1]

Ish-kryeministri Sali Berisha hodhi sërish akuza ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim duke thënë se ajo është kthyer në një gurvenatore e mbështetjes së qeverisë ‘Rama’.

Berisha theksoi se do e respektonte Yuri Kim nëse ajo do ishte në përputhje me qëndrimet e presidentin e SHBA-së Joe Biden.

Berisha: E kam shumë të qartë dhe kam respekt për ambasadoren kur ajo vepron në përputhje me Biden por nuk pajtohem me qëndrimet e saj kur ajo vepron si guvernatore në kundërshtim me Konventën e Vjenës. Unë e kundërshtoj dhe denoncoj. Politikat e SHBA-së në Tiranë pa diskutim sigurojnë mbështetje, pro nuk pajtohem me qëndrimet e guvernatores dhe mbështetjen e saj të vazhdueshme ndaj Ramës dhe veprimet anti opozitare. Ne duhet të jemi besnike të SHBA-së por sovranë dhe qytetarë të lirë.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *