“Ia pata çuar me mesazh Bashës”, Rama: E kisha parashikuar këtë, gabova vetëm me një vit diferencë

[ad_1]

I pyetur nga gazetarja e Fax News, nëse ishte i shqetësuar se rikthimi i Metës dhe Berishës në politikën aktive mund t’i rrezikonin mandatin e katërt, Rama tha se nuk shqetësohej aspak nga një situatë e tillë, për të cilën u shpreh se e kishte parashikuar më herët duke ia çuar me mesazh edhe ish kryedemokratit, Lulzim Basha.

Pyetje nga gazetarja e Fax News, Rugova Dunisha: Ambicia juaj për mandatin e katërt po kërcënohet nga rikthimi i Berishës dhe i Metës?

Rama: Së pari nuk i kam përmendur aq shumë gjatë fjalës time. Nuk kam pasur pse t’i përmendja fare por duke qenë se i gjithë brezi i ri që foli para meje shprehu një melankoli për mungesën e opoztës. Unë e kisha parashikuar këtë gjendje në fakt. Ja kam çuar dikur me mesazh Lulzim Bashës dhe kam gabuar vetëm me një vit diferencë. Përtej meje, në vitin 2025 Shqipëria mund të votojë për t’i shkuar mbrapa gjeneralit të ushtrisë së vdekur, kjo do ia kalonte edhe veprës së Ismail Kadaresë.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *