I qullur në djersë, Rama: Vitin tjetër do të pyesim shqiptarët nëse e duan kanabisin për përdorim personal

[ad_1]

Kryeministri Edi Rama tha se vitin e ardhshëm, përmes procesit të Këshillimit Kombëtar do ti pyesë shqiptarët nëse duan që të legalizohet përdorimi i kanabisit për konsum vetjak.

Sipas Ramës, një pyetje të tillë e kanë bërë më herët dhe shtete të tjera, dhe do t’iu bëhet edhe shqiptarëve.

“Do të pyesim shqiptarët nëse e duan legalizimin e kanabist për përdorim vetjak”, tha Rama në Kongresin e socialistëve.

Ky vendim vjen pas nismës së tij për të legalizuar kanabisin për qëllime mjekësore.

Qeveria e Ramës është e njëjta me atë që afro 10 vite më parë, në nisje të mandatit qeverisës, do ti shpallte luftë kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *