Gol i rrallë nga këndi: Futbollistët “çmenden” nga mjeshtëria e argjentinasit (VIDEO)

[ad_1]

Futbollisti argjentinas Damian Diaz u bë hit në rrjetet sociale pasi shënoi një gol të pazakontë nga këndi në ndeshjen e Copa Sudamericane mes Barcelonës së Ekuadorit dhe Montevideo Ëanderers të Uruguait.

Në minutën e 54-të, Barcelona, ​​për të cilën luan Diaz, po fitonte 3:1 dhe futbollisti argjentinas mendoi ta thellonte këtë avantazh me një gol shumë të çuditshëm por edhe të bukur. Diaz vuri re daljen e portierit kundërshtar Ignacio De Arruabarren dhe vendosi të bënte një gjuajtje dinake me pjesën e jashtme të këpucës në drejtim të portës.

Nuk është e pazakontë të shohësh gol nga këndi, por mënyra se si e bëri Diaz është me të vërtetë një gjë e rrallë. Topi mori efekt dhe përfundoi në rrjetë.

Goli i argjentinasit u bë hit në rrjetet sociale dhe mblodhi miliona shikime dhe Barcelona festoi 4-2 në ndeshjen e lartpërmendur.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *