Gjermania asnjë plan për anëtarësimin e BP përveç deklaratave? Scholz: Ju siguroj se me gjithë fuqinë që kam do bëj që kjo të ndodhë

[ad_1]

I pyetur nëse Gjermania kishte një plan konkret për anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në BE përveç, Scholz tha se ai personalisht dhe kabineti që drejtonte do të bënte të pamundurën për të realizuar premtimet e dhëna sa i përket procesit të integrimit.

Pyetje: A ka një plan konkret kancelaria juaj përveç deklaratave të bëra?

Kancelari Olaf Scholz: Faleminderit shumë për pyetjen, dëshiroj t’ju përgjigjem, ju e patë që çështjen e anëtarësimit të Ballkanit Perëndimor në BE e përmenda disa herë. Sepse besoj se tashmë është momenti që duhet të veprohet me hapin tjetër. Unë jam tërësisht i këtij veprimi dhe ju siguroj se me gjithë fuqinë që kam unë do jap mbështetjen time që kjo të ndodhë vërtet. Tashmë kemi edhe agresionin rus dhe prandaj Europa është e vetëdijshme se tashmë duhet të mbështesim fort njëri-tjetrin.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *