Foto/ Ja kush është daja që vrau mbesën 11-vjeçare

[ad_1]

Personi në foto është 37- vjeçari që vrau 11 – vjeçaren.

Nesër paradite  37- vjeçari pritet të dalë në prokurori, nën masa të rrepta  sigurie. Trupi i fëmijës do të kontrollohet nga mjeku ligjor, për të përcaktuar se si është vrarë dhe nëse është abuzuar seksualisht. Sipas raportimeve, 37-vjeçari ka thënë se ka vrarë 11-vjeçarin me një kaçavidë, por policia nuk ka gjetur ende mjetin prerës.

Organet e sigurisë planifikojnë transferimin e tij, pasi nuk përjashtojnë reagime nga familjarët e fëmijës, të cilët nuk mund ta besojnë se autori i vrasjes është një i afërm i tyre.

Madje, sipas informacioneve, në gjykatat e Pirgos pritet të jenë edhe skuadra të MAT-it nga Athina për të mbajtur larg ata që duan t’i afrohen të akuzuarve.

 

 

Oficerët e Sigurimit të Pyrgos që arrestuan 37-vjeçarin kontrolluan të kaluarën e tij kriminale dhe zbuluan se në vitin 2020 ai ishte akuzuar për përdhunimin e një vajze 14-vjeçare.

Vrasesi1

Ai u gjykua më pas nga Gjykata e Përzier Jurie e Zakynthos dhe u dënua. Megjithatë, ai nuk u burgos, ai u lirua me garanci derisa çështja e tij u dëgjua në shkallën e dytë.

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *