E rëndë! Ish-ambasadori shqiptar ndërron jetë duke u falur në xhami

[ad_1]

Një ngjarje e trishtë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në Xhaminë e Tabhanes në Tetovë. Naim Abazi, ish-ambasadori i Maqedonisë së Veriut në Danimarkë, ka ndërruar jetë brenda xhamisë teksa ishte duke u falur.

Ai lindi në Tetovë në vitin 1978 dhe mbajti postin e ambasadorit të Danimarkës nga viti 2014-2018.

Pikërisht kjo ngjarje shënohet një ditë para muajit të shenjtë të Ramazanit. Varrimi do të bëhet nesër në varrezat e qytetit, pas namazit të drekës, në orën 13:00.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *