E pabesueshme për një mbretëreshë, por edhe Elizabeth i pret flokët në shtëpi

[ad_1]

Një nga njerëzit e afërt më të besuar të Mbretëreshës Elizabeth, Angela Kelly, ka treguar me detaje se si i kaloi dy vitet e fundit gjatë karantinës së COVID-19. Këshilltarja 64-vjeçare, e cila ka qenë pjesë e rrethit të brendshëm të mbretëreshës si ndihmësja e saj e besuar që nga viti 2002, ndihmon me veshjet e 95-vjeçares, mbikëqyr koleksionin e saj të shtrenjtë të bizhuterive dhe vepron si asistente personale e monark.

Mbretëresha bëri lëvizjen nga Pallati Buckingham në Kështjellën Windsor gjatë pandemisë së koronavirusit, së bashku me bashkëshortin e saj të ndjerë Princ Philip, i cili vdiq në prill të vitit të kaluar në moshën 99-vjeçare dhe një grup të vogël të stafit të ngushtë, duke përfshirë Kelly.

Këshilltarja personale e Mbretëreshës Elizabeth ka zbuluar se ajo u bë parukierja e monarkes gjatë karantinës, duke i realizuar prerjen e flokëve në shtëpi.

Kelly-t iu dha leja nga familja mbretërore britanike për të shkruar një kujtim për jetën e saj si pjesë e familjes mbretërore. Ajo është gjithashtu anëtarja e parë e stafit që i është dhënë një pëlqim i tillë për të shkruar një libër dhe madje është lejuar të përditësojë punën e saj me anekdota të trazuara të dy viteve të fundit.

Sundimtarja angleze luftoi me COVID-19 në muajin shkurt; ndërsa tani është shëruar plotësisht. Ajo foli për sëmundjen e saj gjatë një vizite virtuale në fillim të këtij muaji në Spitalin Mbretëror të Londrës.

“Të lë shumë të lodhur dhe të rraskapitur, apo jo? Kjo pandemi e tmerrshme. Nuk është një rezultat i mirë”, – tha mbretëresha në atë kohë. “Padyshim që ishte një përvojë shumë e frikshme të kalosh shumë keq COVID-in, apo jo”?

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *