Do zbardhni identitetin e negociatorit që Yuri Kim u dërgoi në zyrë? Berisha: Ishte një person privat…

[ad_1]

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur menjëherë pas mbledhjes së Komisionit të Rithemelimit në selinë blu.

Berisha u pyet nga gazetarët në lidhje me presidentin e ri të vendit si edhe për lajmet se ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim i ka dërguar një person në zyrë për të nëgociuar në lidhje me kryetarin e ri të PD.

Berisha tha se Partia Demokratike nuk do të pranojë asnjë propozim që mund të vijë nga kryeministri Edi Rama.

Berisha shtoi se nuk lejon askënd që të ndërhyjë në çështjen e kryetarit dhe punëve të brendshme të partisë.

Berisha: Linja politika është e qartë , kundërshtari ynë është Rama. Nëse do të propozojë për presidentin e ri dhe se cili do të jetë qëndrimi do merret vendimi nga organet më të larta.

PD si opozitë e vërtetë nuk pranon asnjë propozim të Edi Ramës. Në se Rama vendos që presidentin ta propozojë PD ose opozita atëherë do të nisim konsultimet me institucionet e PD.

Jo nuk ka person, është një person privat, nuk pranoj kurrë ndërhyrje për cështjet e kryetarit dhe punët e bredshme të partisë, e kam faktuar se nuk pranojë ndërhyrje nga kërrkush.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *