Carlo Ancelotti arrin dy rekorde historike në “Champions League”

[ad_1]

Carlo Ancelotti arriti dy rekorde historike në Ligën e Kampionëve pas fitores së djeshme të Real Madridit në çerekfinale ndaj Chelseat.

Los Blancos, nën drejtimin e trajnerit italian, mundën skuadrën e Thomas Tuchel me rezultat të përgjithshëm 5-4 pas një ndeshje të dytë emocionuese 3-2 në Santiago Bernabeu dje.

Ishte një tjetër natë evropiane e paharrueshme për Ancelottin, i cili është dëshmuar se është specialist i Ligës së Kampionëve.

Ancelotti është trajneri i parë që arrin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në katër dekada radhazi, duke e bërë këtë në 1999 me Juventusin, në 2003, 2005, 2006 dhe 2007 me Milanin dhe në 2014, 2015 dhe në 2022 me Real Madridin.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

loading…

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *