Bilanc tragjik, mbi 37 mijë palestinezë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Gaza

[ad_1]

Të paktën 37,124 palestinezë janë vrarë dhe 84,712 janë plagosur në sulmet izraelite në Rripin e Gazës.

Ky bilanc që nga 7 tetori, sipas një njoftimi nga ministria e shëndetësisë së Gazës.

Ndërkohë, sipas të dhënvave, të paktën 40 palestinezë janë vrarë dhe 218 janë plagosur në 24 orët e fundit.

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *